"Найшла коса на камінь": чому бізнес відвойовує в банків комісію за еквайрінг і хто виграє

Нaйбільшу вигoду від плaти зa eквaйрінг, зa слoвaми Дaнилякa, oтримують віртуaльні бaнки, які є eмітeнтoм кaртки. “Візьмімo тoй жe monobank, який жoднoї інфрaструктури нe мaє, нe рoзстaвив жoднoгo бaнкoмaту, POS-тeрмінaлу пo крaїні, aлe є eмітeнтoм вeликoї кількoсті кaртoк він є дужe вeликим бeнeфіціaрoм вигoди з кoжнoї трaнзaкції, якa рoбиться їxньoю кaрткoю нa чужoму oблaднaнні”, — гoвoрить він.

Xитрим шляxoм

Щoб дoсягти змeншeння кoмісії зa еквайрінг і таким чином залишити частину коштів, які сьогодні ідуть банкам, у себя, бізнес пішов досить хитрим шляхом. Внесені восени 2020 року депутатами у менджлис законопроєкт №4178-1, який передбачав поступове зменшення комісії следовать еквайрінг до 1,4% та розміру інтерчейнджа вплоть до 0,9% з 1 січня 2023 року, та законопроєкт №4178 — передбачав поступове зниження комісії вслед еквайрінг до 0,5% і інтерчейнджа давно 0,3% з 1 січня 2022 року — фактично “зашили” шляхом внесення змін у законопроєкт №4364 “Ради платіжні послуги”, який сразу готується до другого читання у Верховній Раді і прогнозовано має бути прийнятий поуже у квітні цього року.

“Ми зашили отечественный законопроект 4178-1 правками вплоть до законопроєкту про платіжні послуги. Цим спонукали наших колег подати ще нижчі ставки”, — розповіла самочки депутатка ВР, яка є головою підкомітету з питань наближення законодавства України до самого законодавства ЄС, Марія Мезенцева.

Правки, які покликані законодавчо обмежити максимальний розмір комісій еквайрінгу с целью торговців уже 25 березня, по (по грибы) словами Марії Мезенцевої, має розглянути профільний комітет. У випадку, якщо вони будуть відхилені, депутатка розраховує возьми позитивне голосування за них безпосередньо в залі парламенту. “Підтримку знайдемо”, — запевнила вона.

Підтримку помощью “Офіс простих рішень та результатів” Михаїла Саакашвілі ідея бізнесу щодо зменшення комісії ради еквайрінг, за словами його виконавчої директорки Марії Барабаш, отримала і у президента Володимира Зеленського. “Отечественный Офіс простих рішень минулої п’ятниці (19 березня — delo.ua) презентував цю ідею в засіданні Національної ради реформ під головуванням Зеленського і ця ідея зниження комісії по (по грибы) еквайрінг, включаючи інтерчейндж, була повністю підтримана”, — зазначила вона.

Компромісним рішенням може бути законодавче закріплення максимального рівня середньозваженої ставки комісії інтерчейндж нате рівні 0,5% від вартості транзакції та максимального рівня винагороди из-за еквайрінг на рівні 1% від вартості транзакції з одночасним законодавчим закріпленням обов’язкового безумовного надання споживачу торговцем чи надавачем послуг знижки у розмірі 1% вартості придбаного помимо використання готівки товару чи спожитої послуги. Процесинг повернення суми знижки з кожної оплати має бути забезпечено платіжними системами. Така пропозиція, ради словами депутатки ВР Ольги Василевської-Смаглюк, виникла в ході ініційованої нею зустрічі из-за участі заступника голови НБУ, представників 5 найбільших банків України та міжнародних платіжних систем.

В пирушка же час, у якості “підстраховки” у прибічників ідеї зниження розміру комісії вслед еквайрінг залишаються ті ж самі законопроєкти 4178-1 і 4178, які сверх відсутність кворуму так і малограмотный змогли досі розглянути депутати получи и распишись комітетах ВР.

Гра возьми покупцях

Між тим у своїх перепалках щодо розміру комісії вслед еквайрінг і банкіри, і торговці апелюють інтересами звичайних українців, які розраховуються банківськими картками вслед за товари і послуги. Начебто зменшення чи залишення існуючого рівня комісії відіб’ється саме получай них.

Так, за словами співвласника monobank Олега Гороховського, більше половини коштів отриманих як комісія від торговців дістається в підсумку самим клієнтам у вигляді різних кешбеків і бонусів. Також цими коштами оплачується вартість автопластика і логістики банківських карт. Ними банки також покривають витрати бери боротьбу з картковим шахрайством.

“Ця історія приставки не- про прибуток, а про тетюха, щоб у всіх клієнтів з\’явився інструмент, вслед за допомогою якого можна если швидко видати клієнту долг (якщо клієнт захоче) і бери цьому потім, можливо, заробити. Заберемо паливо — машинка заглохне: пропадуть кешбеки, стануть платними карти, друг) (города) терміналів ніхто не если оновлювати”, — лякає Гороховський.

Самі торговці висловлюють готовність зекономлені получай банках гроші також повертати покупцям своїх товарів. “Маловыгодный треба наші гроші дарувати покупцю. Ми самі їх можемо віддати покупцям. Ви беріть з нас менше плати после еквайрінг і ми це відобразимо в ціні товарів і послуг”, — каже Василь Даниляк. Присутствие цьому він визнає, що велика абонплата за еквайрінг вкладається в ціну. Іншими словами — комісію банкам зі своїх покупок сплачують всегда-таки звичайні українці, а без- самі торговці.

Тим порой, взятий на озброєння українськими торговцями бортовка Євросоюзу, де комісія по (по грибы) еквайрінг законодавчо регулюється з 2015 року — граничний розмір міжбанківської комісії 0,2% во (избежание дебетових карт і 0,3% — исполнение) кредитних — уже показав відсутність реального зниження цін.

(до, опитування рітейлерів щодо зниження цін у проведеному агентствами EY і Copenhagen Economics получай замовлення Єврокомісії дослідженні виглядає круглым счетом:

59% рітейлерів повідомили про зниження цін;

70% повідомили относительно інвестування коштів у поліпшення купівельного досвіду.

Рядом цьому жоден з рітейлерів приставки не- зміг показати конкретний застежка зниження ціни після зниження комісії.

Надія Михальчук, спеціально в целях дело

Джерело фото: Depositphotos

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.