Як проводиться аукціон на землю в електронному форматі

Останні роки в Україні не можна було вільно продавати та купувати земельні ділянки, а деякі з них могли тільки передаватися в спадок, що робило земельний ринок непродуктивним. Мільйони українців змушені були здавати свої землі в оренду за невелику оплату, що також негативно позначилося на розвитку економіки країни. Щоб змінити ситуацію на краще, урядом України було прийнято ряд законів, які знімають мораторій на вільне розпорядження власними земельними ділянками, а також роблять електронний аукціон офіційним та законним способом для вільної купівлі-продажу землі.

Як проводиться аукціон на землю в електронному форматі

Процедура онлайн аукціонів наразі проводиться у спрощеному вигляді, щоб залучити до неї якомога більше людей. Проводиться вона на офіційній системі Прозорро.Продажі та її акредитованих майданчиках, одним із яких є Українська Універсальна Біржа. На цьому ресурсі представлені всі земельні аукціони країни. Приймати в них участь можуть тільки зареєстровані учасники. Дізнатися більше стосовно ресурсу УУБ та процедури проведення земельних торгів можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-provoditsya-auktsion-na-zemlyu-v-elektronnomu-formati/.

Що потрібно для участі в онлайн торгах по земельним ділянкам

Отримати доступ до всіх актуальних лотів може тільки зареєстрований користувач, який є громадянином України. Процедура реєстрації є обов’язковою умовою і не займає багато часу. Після неї перед кожним учасником системи відкривається широкий вибір вигідних та цікавих пропозицій. Також необхідно буде надати свої дані та внести страховий внесок, який буде повернуто на випадок програшу в торгах. Якщо ви є організатором лоту, то від вас потрібен буде кадастровий номер та електронний підпис, а також вся інформація про земельну ділянку, яка виставляється на продаж чи оренду.

Наразі кожен учасник має право придбати в одні руки не більше 100 га землі в будь-якому куточку України. Це необхідно для того, щоб унеможливити махінації та нечесні змагання. Знайти цікаві пропозиції можна за різними критеріями: площа, ціна, місце розташування та інші. Найчастіше на продаж виставляються державні та комунальні землі по вигідній вартості. Їх може придбати кожен охочий для своїх потреб, або для бізнесу. Раніше більша кількість земель була зосереджена в руках селян, відтепер же кожен містянин також може скористатися законним правом і придбати для себе угіддя.

На майданчику УУБ представлено велика кількість пропозицій, вигідних та цікавих, поборотися за які може кожен учасник. Система гарантує рівні права та неупереджене ставлення, оскільки всі пропозиції подаються інкогніто. Це гарантує прозорість, чесність та незалежність торгів. Саме з цих причин варто віддавати перевагу електронним аукціонам, адже в такому випадку навіть у новачків є великі шанси на перемогу. З кожним днем на ресурсі з’являється все більше пропозицій, що свідчить про стрімкий розвиток онлайн торгів.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.